Menu

/ Adam Małysz wystartuje w Rajdzie Dakar!

Adam Małysz wystartuje w Rajdzie Dakar!

Na torze wyścigów konnych na warszawskim Służewcu odbyła się konferencja prasowa i prezentacja RMF Caroline Teamu, podczas której ogłoszono, że nasz znakomity skoczek, Adam Małysz, po zakończeniu kariery narciarskiej, zmienia dyscyplinę na rajdy offroadowe. Najważniejszym celem jest start w najbliższym Rajdzie Dakar. Małysz poprowadzi 400-konne Porsche Cayenne S klasy T2, a jego pilotem będzie doświadczony Rafał Marton.

Legenda skoków narciarskich, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, czterokrotny mistrz świata, czterokrotny medalista olimpijski, rozpocznie rajdową karierę podczas Rajdu Drezno - Wrocław (25 czerwca - 2 lipca). Wraz z całym zespołem wystartuje w prologu, który zostanie rozegrany przed startem z Wrocławia.

- Przez większość swojego życia uprawiałem skoki narciarskie, ale odkąd pamiętam, zawsze marzyłam o rajdach samochodowych. Prywatnie posiadam samochód terenowy i jazda nim sprawia mi wielka frajdę. Podobnie jest z quadem. To jest moja pasja, którą od jakiegoś czasu realizuję. W ubiegłym roku otrzymałem propozycję z teamu, ale na początku nie bardzo wierzyłem w realizacje tych planów. już po paru treningach i wiem ile to będzie wymagało pracy. Każdemu wydaje się , że dobrze jeździ, ale dopiero w profesjonalnym zespole można sprawdzić ile tak naprawdę się potrafi. Ale to także mnie wciąga. Dużo pomaga mi Rafał Marton, dzięki któremu mam szansę zrobić postępy. Moim celem jest przeżyć rajdową przygodę i wystartować w Dakarze – tłumaczy Adam Małysz.

Według planów RMF Caroline Team, w ramach przygotowań do Dakaru 2012 Adam Małysz zaliczy jeszcze Master Race w Rzeszowie, Baja Aragon w Hiszpanii, Hungarian Baja na Węgrzech, Rajd Faraonów w Egipcie i Marocco Challenge w Maroku.