Menu

Start / Samochód zastepczy

Samochód zastepczy

Twój samochód został uszkodzony z winy innego uczestnika ruchu? Nie możesz się nim poruszać? Pamiętaj - masz prawo zażądać samochodu zastępczego, którego koszt wynajmu zostanie pokryty przez ubezpieczyciela winowajcy kolizji.

Auto zastępcze bez problemu wynajmiesz w naszej wypożyczalni. Nie musisz się także martwić kosztami - nasi pracownicy za Ciebie załatwią wszystkie formalności związane z pokryciem kosztów przez firmę ubezpieczeniową, u której sprawca wypadku wykupił ubezpieczenie OC. Wynajem samochodów zastępczych jest przez nas kierowany do osób, których samochód uległy kolizji lub wypadkowi z winy innego uczestnika ruchu.

Jakie dokumenty należy dostarczyć do naszego przedsiębiorstwa, aby otrzymać samochód zastępczy?

  • Dokument, który będzie posiadał nr szkody/zgłoszenia.
  • Pismo, w którym będzie zawarta informacja, iż uszkodzony samochód naprawiany jest w serwisie posiadającym możliwość bezgotówkowego rozliczenia z ubezpieczenia sprawcy.
  • Oryginał lub kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem notatki policyjnej, z której jasno wynika, że osoba chcącą otrzymać samochód zastępczy, nie była sprawcą kolizji lub wypadku.
  • Kopię polisy.
  • Kopię prawa jazdy osób biorących udział w zdarzeniu.

Po okazaniu powyższych dokumentów, poszkodowany ma możliwość podpisania umowy najmu auta oraz umowy na cesję wypłaty odszkodowania. Zobowiązany jest również do upoważnienia wypożyczalni do możliwości kontaktu z ubezpieczalnią sprawcy.

Co daje wypożyczenie samochodu zastępczego?

Przede wszystkim poszkodowany ma możliwość posiadania auta do momentu zakończenia naprawy. Poza tym nie martwi się o rozliczenia z ubezpieczalnią - wszystkie formalności załatwia za niego nasza firma. Poszkodowany otrzymuje auto zaraz po kolizji, na wskazany przez niego adres.

Chcą Państwo poznać szczegóły? Zachęcamy do kontaktu.