Menu

Start / Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy

Długoterminowy wynajem samochodów - czym się charakteryzuje?

Wynajem długoterminowy bardzo często kojarzony jest z leasingiem samochodów. Nikt bowiem nie kojarzy go z firmami wynajmującymi samochody na krótki okres czasu. A jednak. Przedsiębiorstwa, która na co dzień zajmują się wypożyczaniem samochodów na kilka godzin czy dni, oferują także wynajem długoterminowy samochodów.

Niektóre firmy, aby zminimalizować koszty utrzymania floty, podejmują decyzję o wynajmie długoterminowym. Taki outsourcing pozwala posiadać w pełni wyposażony park samochodowy, przy znacznie mniejszych kosztach utrzymania. Aby nadążyć za potrzebami klientów, również nasza firma oferuje Państwu tego typu usługę. Choć w Polsce jest jeszcze mało znana, za granicami naszego kraju robi prawdziwą furorę.  

Dlaczego coraz częściej firmy decydują się na wynajem długoterminowy samochodów? Nie muszą martwić się o kupno odpowiedniej ilości aut, a tym samym zamrożenie pieniędzy w samochodach, które po eksploatacji będą znacznie mniej warte. Poza tym firmy, takie jak my, zajmą się także rejestracją oraz kompleksową obsługą. Na naszej głowie jest sprzedaż używanego auta z opcją wymiany na nowy dla firmy. Jak więc widać - długoterminowy wynajem samochodów znacznie bardziej się opłaca. Firma skupia się na pomnażaniu środków finansowych poprzez różnego rodzaju inwestycje, zaś problem floty samochodowej pozostawia nam - specjalistom, którzy znają się na swojej pracy, jak nikt inny. Długoterminowy wynajem, to opcja dla przedsiębiorstw, dla których samochody są narzędziami pracy, a co za tym idzie - nastawiają się na ich okresową wymianę. 

 

Co klientowi daje długoterminowy wynajem samochodów?

Przedsiębiorstwa, które zastanawiają się nad opcją długoterminowego wynajmu samochodów, zawsze biorą pod uwagę za i przeciw takiemu rozwiązaniu. Aby przekonać Państwa, że wynajem długoterminowy samochodów naprawdę się opłaca, poniżej przedstawiamy plusy takiego rozwiązania:

  • przedsiębiorstwo zachowuje płynności finansową, ponieważ nie musi zaciągać kredytów na zakup floty samochodowej,
  • finanse przeznaczone na zakup samochodów można przeznaczyć na rozwój ważniejszych inwestycji,
  • stałe koszty wynajmu samochodów - firma co miesiąc płaci taką samą kwotę za wynajem, dzięki czemu bez problemu może zaplanować budżet,
  • opłaty ujęte w comiesięcznym czynszu,
  • wynajem samochodu wliczona w koszty uzyskania przychodu firmy,
  • podczas przeglądów lub napraw wynajętego samochodu, oferujemy samochód zastępczy,
  • wszystkie koszty, poza kosztami paliwa i płynu do spryskiwaczy - który pokrywa najemca, pokrywa firma wynajmująca samochód.

Jak widać powyżej, długoterminowy wynajem samochodów jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które rozpoczynają swoją działalność lub chcą maksymalnie zminimalizować koszty i pozbyć się problemów (które przy samodzielnym zarządzaniu flotą pojawiają się bardzo często).

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!